Leírás és Paraméterek
Shimano PD-M520 patentpedál
Kétoldalas, MTB, cross használatra, fekete
Ismerkedjünk meg a PD-M520 Shimano SPD rendszerű patentpedállal:
Erős Cr-Mo tengelyes, golyós-kónuszos csapágyazású, állítható kioldó erejű, két oldalas kompakt Shimano patent pedál. Valószínűleg a világ legnagyobb számban használt pedálja, mely az óriási gyártott darabszám miatt rendkívüli ár/érték arányú. Ugyanezek miatt a gyártás technológia is kinőtte esetleges gyerekbetegségeit, így a PD-M520-as pedálok hiba nélkül teljesítenek... A rugóerő mindkét oldali azonos beállításában egy skála segít. A gondos tervezés eredményeképp kiváló sártűréssel rendelkezik, könnyen tisztul és szinte sosem fog eltömődni. A pedált tartozék stoplival szállítjuk (SM-SH51). Jól karbantartható. Ha két évente szétszedjük és újra kenjük, valószínűleg több generációs pedál lesz :)
Stopli:
A pedál hagyományos SPD stoplit fogad. Ha az eredeti tartozék cserére szorul, elsősorban a gyári SM-SH51-es stoplit javasoljuk, de megbízhatók még a Wellgo márkájú SPD stoplik is. A gyári tartozék SM-SH51 stopli +/- 3% lábfejmozgást tesz lehetővé.
A két pedálon két féle a menetirány, ezért az R jelűt a jobb oldalra, az L jelűt a bal oldalra tudjuk betekerni! A jelölés bele van préselve a pedáltengely végébe. A pedálok meneteit mindig zsírozd meg, mielőtt behajtod és meghúzod a hajtókarban. Nagyon fontos, hogy a meghúzás nagy erővel történjen! A nem megfelelően meghúzott pedál fellazulhat és tönkre teheti a hajtókarokat. Szükséges szerszám: 15 mm-es villáskulcs vagy egyes modelleknél 6 mm-es imbuszkulcs.
Egyáltalán minek a patent pedál?
- Gyakran, pláne rossz minőségű utakon és nagyobb tempónál extra koncentrációt igényel, hogy a lábunk a pedálon maradjon. Nem kell részleteznünk mi történik, ha lecsúszik a láb 50km/h sebességnél...Az SPD patentpedáloknál ez nem fordulhat elő.
- Meredek emelkedőkön felfelé mászva meghökkentő plusz lendületet ad, ha miközben az egyik lábunkkal nyomjuk a pedált a másikkal húzzuk (próbáld ki!!).
- Ugyanez természetesen sík úton is működik, az egyenletes és hatékony hajtás, hajtómű forgómozgás alapeleme a nyomás-húzás
Hányszor fogok eldőlni, mert megfeledkeztem a pedál kioldásról?
Mint minden új dolgot az életben, ezt is meg kell szoknunk. Jó hír, hogy nem tart soká, tapasztalataink alapján két-három kerékpározás után már magától teszi a dolgát a lábunk. Ráadásul mivel a rugóerő állítható, kezdetben egészen kis ellenállásra állítva a legkisebb ellenirányú mozdulatra kiold a pedál. Ne féljünk a patentpedáltól! Ha már huzamosabb ideig használtad és bármi miatt vissza kell térned a hagyományos pedálokhoz, azt fogod észre venni, hogy félsz a rázós utakon. Mitől? Hogy lecsúszik egy-egy durvább zökkenőnél a lábad a pedálról...
Nehéz becsatolni a patentpedált?
NEM! Kis gyakorlás után csukott szemmel is beletalálunk. Először a stopli orr részét akasztjuk be a pedálba, majd a sarkunkat lenyomva máris kész a dokkolás.
Pár szó az SPD (Shimano Pedaling Dynamic) rendszer gyakorlati értékeiről:
Az SPD Shimano szabadalom, a cipő és pedál kapcsolatát helyezte új perspektívába. Korábban a nagy méretű patentpedálok voltak jellemzőek (lásd Look), de ezekben nem lehetett meredek partoldalakat mászni, leküzdhetetlen emelkedőkön feltolni a bringát, ne adj isten gyalogolni. A nagy méretű stoplik miatt fel sem merülhetett a cipőtalpba történő integráció. A Shimano mérnökei felismerték a felhasználói igényeket és megalkották a kis méretű stoplit fogadó, szintén kis méretű, kompakt és könnyű SPD pedál rendszert. A stoplit besüllyesztették a cipőtalpba, minek köszönhetően szinte teljes értékű, a kerékpáron kívül is jól használható, jól járható cipőket kaptak. Ez rengeteg előny a terepen, versenyeken, de a túrázók legszélesebb rétegeinek is kedvencévé vált.
Szállítás:
A megnövekedett szállítási költségek és az extra alacsony haszontartalom miatt ezt a pedált nem tudjuk szállítási költség nélkülszállítani. Köszönjük megértésedet.
Gyártó | Shimano |
Fajta | Patentpedálok MTB, trekking |
Kivitel | Alu |